Przewody OPGW

Przewody OPGW w liniach energetycznych spełniają podwójną funkcję - podobnie jak tradycyjne przewody odgromowe chronią linię przed skutkami wyładowań atmosferycznych, dając przy tym dodatkową korzyść w postaci bardzo wydajnej i niezawodnej komunikacji światłowodowej.

Aby przewód OPGW mógł spełniać oba te zadania konieczne jest zaprojektowanie konstrukcji dostosowanej do wymagań i parametrów danej linii, która będzie miała odpowiednią wytrzymałość mechaniczną i zwarciową, a jednocześnie zapewni pełne bezpieczeństwo jednostce optycznej. 

Enervision jest na rynku polskim wyłącznym przedstawicielem firmy Suzhou Furukawa Power Optic Cable(SFPOC). 

SFPOC (Suzhou Furukawa Power Optic Cable Co.)  jest spółką joint venture, która powstała w 2002 roku pomiędzy Furukawa Electric Co. Ltd z Japonii (FEC) i grupą Etern (Yonding) z Chin. Przeniesiono wówczas produkcję firmy Phillips Fitel Inc. Canada, należącej do Furukawa Electric i dokonano transferu technologii z FEC. Już wtedy Furukawa miała 25 lat doświadczeń w obszarze badań i rozwoju oraz produkcji OPGW. Obecnie produkcja odbywa się w fabryce w Chinach, zgodnie z wymaganiami ISO 9001 oraz pod ścisłym nadzorem Furkawa Electric z Japonii.

Przewody OPGW produkowane przez SFPOC przeszły pomyślnie testy zgodnie ze standardami IEEE oraz IEC przeprowadzone w laboratorium Kinectrics Inc. w Kanadzie. 

Pzewody OPGW firmy SFPOC posiadają certyfikat Instytutu Energetyki w Warszawie.

Przewody OPGW

EnerVision Sp. J. , ul. Sempołowskiej 16/6, 43-300 Bielsko-Biała, tel.: +48 33 812 00 05, fax: +48 33 812 00 06, office@enervision.pl